Nici nu-ți mai vine să fii patriot de 1 Decembrie

Pot spune că sunt destul de patriot de felul meu și, până nu demult, 1 Decembrie era o zi destul de importantă pentru mine. O sărbătoream în felul meu și mă bucura această zi nu doar pentru că e zi liberă, ci avea o oarecare semnificație. Totuși, bucuria de a fi patriot pare că a cam dispărut. Obișnuiam să mai pun un steguleț la mașină, un steag pe geam… chestii de genul, mărunte, dar simbolice. În schimb, anul acesta a rămas doar steagul din foișor, iar în rest… nimic. Motivul pentru care patriotismul a cam dispărut din mine este destul…




