Etichetă oameni

Ce am învățat vara aceasta

Am avut nevoie de 7 zile de toamnă pentru a-mi limpezi gândurile și pentru a scrie acest articol. Am stat și mi-am amintit fiecare experiență trăită și astfel, adunându-le, scriu acum acest articol. A fost o vară frumoasă și interesantă.…

Suntem o lume inarmata cu reprosuri

Este foarte interesantă gândirea oamenilor, sau cel puțin a multora dintre aceștia. Atunci când o discuție este mai aprinsă, imediat apar reproșurile.. ceea ce mi se pare atât de inuman. Pentru mine, reproșul este chiar mai urât decât o palmă…