Se scumpesc iar benzina și motorina. URA!
Toată lumea a văzut azi la TV, a auzit la radio sau a citit că se scumpește iar benzina și motorina. Este cu siguranță principala știre a zilei, una care nu bucură pe nimeni. De fapt, probabil că îi bucură pe cei de la guvern, oarecum. Nu pun benzină de 95 pentru că am înțeles că e mai proastă, așa că e mai ok pentru motor să-i dai o benzină mai bună. Sună logic așa că am preferat să pun o benzină mai scumpă cu 30 sau 40 de bani și să se comporte motorul mai bine, decât să mă…