Am făcut record la reciclare

Sunt de ceva timp plecat de pe meleaguri sucevene și am tot bântuit ba la Botoșani, ba la Vaslui, apoi iar la Botoșani. În tot acest timp, s-au adunat o mulțime de recipiente cu sigla SGR. Așa se face că ne-am întors la Suceava cu un portbagaj plin cu peturi, doze și sticle. Dis de dimineața am și dat fuga la Carrefour, să scăpăm de ele. Am scăpat inițial de 31 de ambalaje, iar apoi am primit notificare că e plin containerul. Mi-a picat fața, nu altceva, dat fiind faptul că mai aveam o mulțime de alte recipiente. Noroc că…




