Netflix se gândește la un abonament gratuit

După nenumăratele scumpiri și mai ales după măsurile luate pentru a interzice partajarea conturilor cu prietenii, Netflix se gândește la o opțiune care pare, cel puțin la o primă vedere, mai avantajoasă pentru utilizatori. Mai precis, este vorba despre un abonament 100% gratuit. Cu toate acestea, abonamentul gratuit va veni la pachet cu foarte multe reclame, ceea ce probabil că nu va fi foarte îmbucurător. De pe urma acestui abonament gratuit, dar cu multe reclame, cei de la Netflix își doresc creșterea veniturilor. De curând, Netflix a lansat un abonament mai ieftin, de aproximativ 6€, dar cu reclame, în Franța.…




