Încă un motiv pentru care mi se pare că eMAG e mai ok decât Altex

Cel mai adesea, ori de câte ori vine vorba despre produse electronice sau electrocasnice, prefer să le comand de pe eMAG. M-am obișnuit deja cu sistemul de livrare, de garanție și chiar de retur, iar neplăcerile întâmpinate au fost, cel mai adesea, fie inexistente, fie destul de minore. La Altex apelez doar atunci când am nevoie de un produs anume mai rapid, pentru că pot merge în magazinul fizic, iar astfel nu trebuie să aștept, sau când găsesc prețuri mai bune la ei. În schimb, problemele întâmpinate atunci când am comandat de la Altex, de-a lungul timpului, au fost nenumărate.…




