Nu e ok să ai doar o sursă de alimentare pentru scule

În urmă cu destul de mulți ani, am înființat o mică livadă în curtea alor mei. Sunt vreo 30-35 de pomi, iar pe atunci eram destul de serios pus pe treabă, așa că am ajuns să cumpăr incluziv un atomizor pe benzină. Ceva model de la Bronto cred că era! A fost prima mea interacțiune cu o sculă pe benzină. Chiar dacă tata avea drujbă, motocoasă și altele de genul, nu mi-am prins urechile la ele. A fost o primă experiență tare nasoală! Fiind folosit destul de rar, pornirea era o aventură. Acel tras de sfoară interminabil până la prima…


