Iarna din aprilie ar trebui să fie privită ca o normalitate

De vreo câteva zile, primăvara a fost pusă pe pauză, fiind schimbată în minutul 45 cum numai la fcsb se întâmplă, în locul ei intrând atât de nedorita iarnă. Cel puțin în Suceava afară e alb acum, iar dimineață am văzut că au fost probleme pe anumite drumuri din județ. Puțină zăpadă pe asfalt, sub care se ascundea probabil și puțină gheață, a făcut ca oamenii să nu mai poată circula. Efectiv au fost porțiuni de drum blocate, în mod special la dealuri. Cel mai probabil, majoritatea celor dintre ei au trecut deja la anvelopele de vară, mai ales că…




