Înapoi în Urzeala Tronurilor: Casa Dragonului

Urzeala Tronurilor, sau Game of Thrones dacă e să folosim numele original al serialului, este unul dintre cele mai bune seriale pentru mine. Mi-a plăcut mult, așa că l-am văzut cu sufletul la gură. Iar la final mi-a părut tare rău că acea lume e gata.

Bănuiam și, mai ales, speram că vor mai apărea producții legate de povestea din Urzeala Tronurilor. Iar vestea că ne întoarcem în timp, în vremurile dinaintea celor de care ne-am bucurat în GOT, mi-a dat mult entuziasm.

Astăzi, Casa Dragonului e disponibil pe HBO Max. Avem un prim episod, de o oră și 5 minute. Iar episoade vor apărea săptămânal, luni dimineața.

Cică vom avea 10 episoade, iar primul, intitulat „Moștenitorii dragonului” pare a fi destul de reușit, dacă ne luăm după nota 9 primită pe IMDB în urma celor aproape 11.500 de voturi. Sper să pot spune asta și după ce văd episodul deși, la cât de mult mi-a plăcut GOT, mă îndoiesc că voi fi dezamăgit.

Urmăriți? Ce părere aveți despre? Sigur, fără spoilere, vă rog.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *