Am văzut cel mai frumos meci de fotbal din viața mea

Nu mă prea uit la fotbal în general, însă după ce n-am văzut meciul din tur dintre Barcelona și PSG, am zis că merită să văd returul pentru că știam că Barca va da totul pe teren. Și chiar știam că poate da mai mult de 4 goluri să se califice. Nu mă așteptam să fie chiar așa.

Prima repriză a fost una așteptată, când Barca a dominat mai mereu. Și începutul de repriză a 2-a știam că va fi așa, iar la 3-0 eram sigur că Barcelona se va califica. După ce au dat gol însă cei de la PSG, iar Barca nu a mai înscris o perioadă bună de timp, am zis că nu se mai poate. Nici golul din minutul 88, fenomenal de altfel, nu mi-a dat optimism.

Apoi a venit penalty-ul, care nu a părut a fi chiar penalty. Totuși, mi s-a părut că au avut un penalty clar în prima repriză, care nu a fost dat. Și tot nu am crezut că se va califica. Până la ultima fază, când a fost WOW.

Încă nu îmi vine să cred că am văzut un meci cu 7 goluri, la o asemenea intensitate. Oricum, sunt sigur că meciul ăsta va intra în istoria fotbalului, iar eu sunt bucuros că l-am văzut. Adică serios…. cum naiba să se întâmple așa ceva? Încă nu îmi vine să cred.